| Addaa1998 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati!
De duminica mi sa umfat degetul aratator intr-o parte.Chiar nu am idee de la ce poate fi! Nu imi amintesc sa fi avut vreun accident.Deci nu ma doare. nici daca strang si apas in acel loc si chestia e ca e foarte umflat acel loc.fix langa unghie, un pic mai jos.Sunt speriata deoarece nu ma doare ca sa zic ca nu e rupt si sa fiu speriata dar nu stiu de ce este umflat si nu se desufla, in plus mi-am pus compresa cu apa rece.Deci umflatura aia e de culoare maronie deschisa si arata ca o basica, are ceva pielita pe ea! Ce poate fi? E umflat si nu ma doare doar ca simt ceva carcei! Plus ca umflatura e de Duminica!
Ma scuzati ca am scris asa mult, dar va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Crisss22 a răspuns:

Cred ca ti'a intrat o aschia sau ca este o basica. daca ti'a intrat o aschie in cateva zile va iesi ceva pe afara. si o vei putea scoate. ca nu doare daca este o aschi mai veche. iar daca este o basica inseamna ca te'ai fript sau s-a intamplat cevathinking

| unsernamecontre a răspuns:

O sa-ti treaca e oar o baica sau un neg nu-i grav