| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Ieri am dat cu pumnul intr-un perete si mi s-a umflat o parte din mana si ma doare degetul aratator cand apas pe ceva sau alte lucruri.E posibil sa fie o fractura sau ceva daca inca il pot misca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HoneyPot a răspuns:

Alta data ar trebui sa te abtii de la comportamentele agresive. Poate sa-ti fie fisurate metacarpienele. Du-te la medic sa-ti faca o radiografie sau macar o examinare simpla. Daca ti-e fisurat vreun os vei avea probleme cu durerile de mana tot restul vietii la schimbarile de vreme, sau la suprasolicitarea degetelor.
Sa-ti fie invatatura de minte, niciodata sa nu dai cu pumnul in ceva mai tare decat un os. Ce ai facut tu e ca ai incercat sa spargi un pepene cu un ou.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu te doare si prostia din capul tau?

| cristina6713 a răspuns:

Nu,pune-ti comprese reci si se va desumfla.Bafta!