| Fildy6543 a întrebat:

Buna ziu, bunicul meu in varsta de 70 ani a fost diagnosticat cu cancer, de la varsta de 40 de ani a cazut de pe tractor si a avut coxartroza, el are dureri mari in zona stomacului, nu poate manca,vomita un fel de lichid incolor,e alb la fata,a slabit foarte mult,spune ca simte ca i se desfac oasele, iar in urma cu o luna aproape doua a fost operat de hernie, de atunci aceste simptome s-au accentuat.De curând a fost la spital si a fost diagnosticat cu:neoplasm gastric,metastaze hepatice,metastaze osoase,adenopatii abdominale, sindrom hipoanabolic, coxartroza bilaterala predominent stanga, ascita carcinomatoasa, pleurezie bilaterala.
Credeți ca se mai poate trata si in ce stadiu se afla cancerul?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Off saracul, pai e plin de tumori, cancerul a atacat si celalalte tesuturi/organe in sensul ca are si la stomac si la ficat si la oase...

E rau ca nu mai poate manca deloc si asa cu sistem imunitar la pamant cu atatea probleme.
Banuiesc ca e internat acum, nu?

| Fildy6543 explică (pentru alina2k18):

Urmeaza maine, acum a fost acasa 3 zile, si cat crezi ca mai rezista?

| Eireann a răspuns:

Din pacate pare stadiul 4, terminal. Cat mai are de trait nu am cum sa stiu, intreaba medicii, intreaba si de niste tratamente paliative. In rest nu prea e nimic de facut