| untu a întrebat:

Se poate trata si vindeca cancerul de colon in stadiul 4 cu metastaze hepatice? Ce recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vrei să știi adevărul?
Nu! Nu se tratează și nu se vindecă, mai ales in stadiul 4. Nici măcar in stadiul 3 nu mai sunt speranțe. În stadiul 1 si 2 e la fel, doar că diferă durata de viața. Obișnuiește-te cu gândul pierderii, fiindcă altfel va fi enorm de grea despărțirea. Să nu faci și tu ce am făcut eu, adică să speri într-o minune, până in ultima clipă.Nu există minuni, iar dacă sunt, sunt extrem de rare.
Sincer, cu post și rugăciuni îi poți lungi viața cu câteva săptămâni/luni.
Dar metastază inseamna maximul (cel mult!) 6 luni de viață. Asta, in cazul în care nu e un cancer prea galopant, și care te curăță mai repede.

O să îți trimit, dacă ai nevoie, o rețetă naturistă pentru întărirea organimsului, oferită de un medic acupuncturist.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu? Te înșeli. M-am confruntat cu o situație similară, deci știu ce înseamnă.
I-aș dori toată sănătatea și binele din lume, dacă ar fi posibil să le obțină.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Și eu am crezut în minuni. Am sperat, până dincolo de Cer, că voi primi ajutor.
Dar când inevitabilul s-a întâmplat, am încetat să mai fiu o visătoare. Realitatea si duritatea vietii te pot maturiza, încă de tânăr.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru floresdemayo):

Minunile astea se explica. Tin de psihic, autosugestie. Poate si de ceva noroc. Nu e nimic divin in toata ecuatia asta, insa e din pacate un factor aleator destul de puternic. Uneori functioneaza, uneori nu.

| floresdemayo a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Fiecare e liber să gândească cum vrea.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru floresdemayo):

Din fericire inca da! Cel putin pe subiectul de fata, desi si aici daca vii si demonstrezi negru pe alb ca rugaciunea/postul/apa de la izvorul de nu-stiu-unde/petrolul medicinal au eficienta in tratarea cancerului, s-ar putea sa nu mai prinzi ziua urmatoare...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Doamne ajută! happy

| GabiDumitrescu a răspuns:

O rezervare din timp la crematoriu, din pacate. In alta ordine de idei, uleiul de cannabis s-ar putea sa faca miracole... doar ca e ilegal in Romania. sad

| Wr3nch a răspuns:

Recomand sa intrebi pe RoMedic. Aici nu prea vin oameni priceputi la medicina.

| NLS a răspuns:

Nu cred din păcate ca mai exista nici o speranta, deși... Minuni - pot uneori exista. (prin minune nu ma refer neapărat ca va depăși boala, ci la acele cazuri când medicii îți mai dau 3 luni, iar tu mai trăiești 3-4-5 ani, fără probleme majore, adică fără dureri insuportabile. Am cunoscut personal un astfel de caz. )

Daca stați binișor cu banii, recomand sa mergeți la Masloc, la medicul homeopat, nu ii mai rețin numele, dar găsești pe net.
Daca ii duceți acelui medic diagnosticul exact, sunt șanse sa va poată ajuta sa ii prelungiți puțin viata.
Spun doar atat: Iscador, si/sau Helixor.
2 membri din familie ce au avut cancer au trăit mult peste cât am fost înștiințați de medici.desi,in faza 4, e cam sub semnul întrebării dacă mai poate ceva ajuta, in afara de rugăciune?

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Pana la un moment dat exista sanse, pana cand se trece de punctul fara de intoarcere.

De obicei se lupta cu toate armele: fasting, apa, mental, detoxifiere (gen eliminare metale grele, etc), geopatie, homeopatie (remedii dun cele complexe, etc), pe fond nervos, biorezonanta, etc.

In general medicina alopata este paliativa la stadiul asta (adica iti cam face managementul durerii).

Sansa atat cat este ar mai fii oferita de medicina alternativa. Dar aici este o discutie lunga si o alegere personala, in care nu doresc sa intru.

Ca peste tot exista practicieni priceputi si posti. Depinde ce alegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Romania nu.

| NoisyLight a răspuns:

Există cazuri de vindecare în stadiul ăsta. Extrem de puține, dar există. Din câte am mai citit, persoanele în cauză au renunțat la tot ce înseamnă carne și tot ce înseamnă dulce, folosind multe semințe pisate de măr și de strugure împreună cu sucuri de fructe. Depinde de organismul și mentalul fiecărui om. Deci, dacă există o șansă trebuie profitat de ea.

| Ștefaniq a răspuns:

Stadiul patru?! Recomand o injecție în care vâri tot borcanul de morfină. Sorry, dude.

| Lilith33 a răspuns:

Există speranță. Citește acest articol, apoi citește și mai josul paginii, fiindcă femeia vindecată inexplicabil spune ce a făcut. Sănătate!
https://m.monitorulsv.ro/......-miraculos

| Lilith33 a răspuns (pentru Lilith33):

Femeia se numește Lucia Obreja și are cont Facebook, pentru a la legătura.