| ChiprianovAdrian a întrebat:

Cancer la vezica urinara la femei cu metastaze osoase gradul 4, are cineva, la ce sa ma astept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Intrebarile astea trebuie sa i le pui medicului.

| Freya1 a răspuns:

Nu suntem medici.Dar din ce scrii acolo e nasol.
Dacă deja are metastaza osoasa și a mai făcut și cancer la vezica, din păcate nu prea știu dacă e ceva sa poată merge înspre bine.

| ChiprianovAdrian explică (pentru Freya1):

Cam ce v-a urma, ia vendal 60 mg, sevredol, o sa doara, cat mai are

| Freya1 a răspuns (pentru ChiprianovAdrian):

Nu sunt medic, dar din cate stiu metastaza este deja cancer extins ce nu știu dacă se mai oprește.Multora li sa tot amputat membre,pe alții ia lăsat asa, la alți li sa extins și la alte organe (poate e cazul și aici).
Poate sa dureze zile, săptămâni, luni sau chiar ani pana sa mori dar asta doar medicul știe în funcție de ce ti se face, cum ti-a analizele etc.
Deci mare lucru nu știu sa îți spun.Si da, cel mai probabil cu timpul o sa înceapă sa doara și sa ia morfina.

| ChiprianovAdrian explică:

Nu vrea sa zica nimic

| ChiprianovAdrian explică:

E cineva pe-aici care a auzit de cazuri de-astea