| Rares12739 a întrebat:

Buna ziua,acum cateva zile am primit o lovitura in osul pubian,acela cred ca este,deasupra penisului in partea stanga, am luat o lovitura cu pumnul de intensitate medie, mi s-a umflat dar am ținut compresa 2 zile si sa dezumflat,pot sa întind fara durere,pot sa fac podul fara durere,doar ca acum sa învinețit pe mijlocul testiculelor,ce sa fac sa scap de vânătaie, mai port compresa? Astept urgent raspuns, va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

In câteva zile ar trebui să dispară și vânătăile. Poți ruga la farmacie să iti dea un unguent, dacă chiar vrei, desi eu le-am văzut intotdeauna ca fiind apă de ploaie. Poți tine in continuare, din cand in cand, si compresa cu apă rece. Compresa cu apă rece reduce durerea, inflamațiile și ajută la vindecarea vânătăilor.