| anonim_4396 a întrebat:

am 16 ani si vreo 55kg,problema e ca sunt slab.dar de mancare nu se pune problema,mananc mult,am pofta de mancare, adevarul e ca si la dulciuri sunt campionlaughing dar nu stiu ce sa mai fac sa devin mai gras..multi spun ca asa sunt eu, ma dezvolt mai greu.dar nu vreau sa fie asa. faza e ca sunt cam..nu stiu cum sa spun, mai ingustlaughing adica arat asa slab..cum as putea sa devin mai "mare" (daca intelegeti sensul)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| xXAlphaXx a răspuns:

E normal la varsta asta sa mananci mai mult deoarece esti in perioada de crestere si corpul se dezvolta! Totusi, n-ar strica sa faci sala, inot ceva

| AFR81 a răspuns:

Altii se chinuie sa slabeasca, iar tu vrei sa te ingrasi. Spune mersi ca ai norocu' asta, sa mananci si sa nu se puna pe tine. Nu te mai chinui sa te ingrasi mai bine.

| Cl3ar a răspuns:

Te duci la sala sau faci un sport, dormi 8 ore pe noapte, mananci de 4-5 ori pe zi. Daca faci miscare bea cel putin 2 litri de apa.O sa pui 2-3kg la 1 luna-1 luna jumatate.

| delia1994ciobanu a răspuns:

Cu glicemia cum stai?

| qKiddu a răspuns:

Trebuie sa mananci multi carbohidrati si te vei ingrasa happy.

| delia1994ciobanu a răspuns (pentru qKiddu):

Si eu mananc foarte mult si nu ma ingras, carbohidratii ajuta dar nu pe toata lumea, poate are si el arderile bune ca si mine big grin