| barosanu69 a întrebat:

Salutare, ce trebuie sa fac sa ma ingras? Am 19 ani si 50 de kg, 1, 70 inaltime si vreau sa dau la subofiteri dar sunt slab si arat imatur, arat de maxim 17 ani si eu am 19. Ce trebuie sa fac sa ma mai ingras, sa ma dezvolt? Mananc multa mancare, fast-food-uri, dulciuri, de toate dar degeaba. ce imi recomandati?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci niste investigatii medicale, sa vezi de ce nu asimilezi. Posibil paraziti intestinali, anemie sau subnutitie.
Dupa ce aflii cauza pentru care nu te poti ingrasa, daca este cazul, faci tratament, daca nu, suplimentezi portiile de mancare, mancand 3 mese sanatoase si constistente pe zi, foarte regulat, dar cu minim 1500 calorii la fiecare masa.

| 1231242 a răspuns:

Depinde ce înțelegi tu prin multă, contează CÂT mănânci, nu CE mănânci, cred că nu mănânci suficient sau ai o boală rară de nu îngrași, glumesc!

| miolina a răspuns:

Ai trecut prin faza de exercitii grele, alergare ca in armata sa vezi cat rezisti ca si un soldat incercat de greutati? Poate ar trebui sa te ingrasi putin, nu mult, cat zice medicul, dar si mancare sanatoasa, nu porcarii. Ca porcariile te vor trimite direct in sant la dusmani si cred ca nu ti-ar conveni. Soldatul trebuie sa mai si aiba multa energie pe campul de lupta, in interiorul cazematei. Nici gras, nici slab, ci potrivit la greutate, piciule. Bafta.

| samuelrockwer a răspuns:

Corpul tii inca in crestere o sa vezi ca dupa 20 ca nu o sa poti sa scapi de burta )) ca si priteneul meu tot asa era slab dar dupa 20 sa ingrasat tare )) asa ca nu-ti fa griji, dar daca chiar vrei sa adaugi ceva pe tine incearca sa te ocupi cu sportul sa faci niste exercitii si sa maninci mult maninca noaptea )) asa te vei dezvota repede si vei avea si un corp frumos! Sanatate!