| Elisss a întrebat:

Buna Ziua, am fost la medic azi si mi s-a spus ca trebuie sa fac o ecografie abdominala si unagenitala, imi poate spune cineva daca prin cele doua ecografii se poate vedea daca mai esti virgina sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Pai daca ti-a propus-o pe cea genitala, doctorul cam stie ca nu mai esti virgina (ca sa iti faca o ecografie genitala iti introduce un aparat inauntru deci e clar ca nu mai trebuie sa fii virgina, doctorul si intreaba inainte sa introduca). Fetele virgine nu o pot face pe cea genitala (vaginala) pentru ca asta ar insemna ca doctorul le dezvirgineaza acolo introducandu-le aparatul.

La cea abdominala nu se vede. Daca chiar vrei sa treci neobservata, ii spui doctorului ca inca mai esti virgina si atunci nici nu o sa te mai dezbrace. Iti face eco la burtica si gata.

| Elisss explică (pentru BruneTTe):

Genitala inseamna mai jos de burta iar cea vaginala cand iti introduce aparatul in vaginn, eu stiu ca sunt doua chesti diferite!

| petre059 a răspuns:

De ce intrebi, sa postezi pe FB? Vezi sa nu vada parintii laughing

| Elisss explică (pentru petre059):

Buna, sunt de religie baptista si noi nu avem dreptul de a intretine relatii sexuale inainte de casatorie, daca nu esti in cunostinta de cauza te rog nu vorbi! o zi buna

| petre059 a răspuns (pentru Elisss):

Nu te supara, dar am vazut cazuri in care sau dat in spectacol din joaca, nu am zis cu rautate.o zi buna si tie!

| ShizAnime a răspuns:

Se cam vede dar, poate poti sa afli doar tu raspunsul sau sa vorbesti cu doctorul sa nu dea amanuntul acesta.Mai mult ca sigur o sa trebuiasca sa ii dai bani dar poate te intelege. Poti de altfel sa te duci singura la medic.Si iti spune doar tie si gata.

| Victoria275 a răspuns:

Aoleu! Da, de ce nu ai stat cuminte, fetita lu' mama?

| bebeusha123 a răspuns:

Prin ecografia genital se va vedea...am facut si eu una acum o luna si dap s-a vazutsad

| EuuCinevaa a răspuns:

Buna. happy Cred ca prin ecografia genitala se vede daca mai esti virgina. straight face

| Cristea_Simona_Petruta_1987 a răspuns:

Buna. prin cea intravaginala se vede lucrul acesta dar in urma celeilalte nu, pricum nu o sa stea medicul sa spuna lucrul acesta/