| kolokolo13 a întrebat:

Am inceput in ultimele zile sa dau sange in scaun moale, de multe ori numai sange in cantitati mici. Am fost la doctor si nu este vorba de hemoroizi insa am ramas intelesi ca trebuie sa fac o colonoscopie. Am primit niste supozitoare iar simptomele mi s-au mai ameliorat : cantitatea de sange a scazut, iar senzatia de scaun s-a rarit. Totusi nu am scaun normal, iar uneori mai am junghiuri scurte in zona intestinelor si in anus. Cu o zi inainte de a face hemoragie luasem un pumn de laxative de o data si avusem dizenterie pe intreaga durata a zilei. E posibil ca acestea sa-mi fi ranit intestinul si din cauza lor sa fi ajuns in aceasta situatie? Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Demidol a răspuns:

Posibil. Cantitatea mare de medicamente, in nici o situatie, nu isi face efectul mai rapid sau mai puternic, ci din contra, dauneaza.