| AlinaAlexandra98 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Zilele urmatoare urmeaza sa fac un set complet de analize, dar azi mi-a venit perioada (mai devreme cu 13 zile). Poate afecta perioada rezultatul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Analizele de sange si exudatul faringian, nu vor fii afectate. Singura analizaposibil afecatata este cea de urina, dar pentru aia se poate astepta 1-2 zile si dupa aceea se recolteaza.

| CuriousStuff a răspuns:

Depinde ce analize iti faci, de exmeplu multe titrari de hormoni (analize pentru hormoni) sunt influentate de perioada ciclului menstrual. Daca vrei doar cateva analize de baza nu o sa fie influentate in nici-un fel.