| Trust_4353 a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi impotriva cearcanelor.mai exact pungile sub ochi. De 5 ani acestea au inceput sa se mareasca acum s-au transformat in niste pungi umflate cat cepele. Am incercat tot felul de tratamente.cu ceai negru, gheata, musetel, somn. De fiecare data cand ma trezesc parca sunt tot mai mari. Precizez ca sunt baiat si am 18 ani! Vreau sfaturi utile! Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Dupa cum le descrii si in raport cu varsta pe care o ai nu cred ca se rezolva cu "sfaturi utile" de la useri TPU ---trebuie cautata cauza aparitiei lor fapt ce presupune o vizita la medic. Sanatate si numai bine!

| doctoressa a răspuns:

Buna! Ar fi bine sa mergi la medic pentru investigatii. Aparitia acestor pungi sub ochi, tradeaza aparitia unor afectiuni, cu atat mai mult cu cat esti foarte tanar. Cel mai probabil sunt de cauza renala. Multa sanatate! http://www.i-medic.ro/boli/sindromul-nefrotic

| adryanaony a răspuns:

Eu propun sa mergi la un doctor pentru un consult amanuntit...