| qCuteKawaii a întrebat:

Am o problema! Am pungi sub ochi, si mari! Nu e vorba despre cearcane, ci pungi sub ochi, sunt lasate si umflate dand aspect inestetic. Am incercat cartofi, castraveti, musetel si mai mult somn, iar rezultatul..NIMIC! M-am saturat de ele...le am cam de la 7-8 ani. La inceput credeam ca nu e nimic grav, dar acum nu mai sunt asa sigura. Mi-e foarte teama pentru ca din cate am auzit, se poate sa am probleme cu rinichii sau alte lucruri de genul...Mereu cand ma uit in oglinda si ma vad cu umflaturile alea gigantice sub ochi, imi vine sa ma inchid in casa. La scoala cand ies in pauza, mereu pe holuri sau afara trec cu capul in jos, nu vreau sa mi se vada fata sau pungile de sub ochi, fiindca mi da un aspect urat. Eu de fel nu arat chiar rau, sincer, mi se pare ca sunt frumusica, dar cu pungile acelea sub ochi arat ca o baba de 70 de ani, mai rau! I-am zis si mamei sa mergem la medic, sa aflu ce probleme am, de la ce provin pungile astea si ea mi-a zis ca am innebunit-o cu mersul la medic, ca nu am nimic si sa o las in pace straight face Am vrut sa merg si singura la medic dar se intampla mereu sa fie de dimineata cand mergeam la scoala. Cu cat timpul trece cu atat se agraveaza mai rau. Chiar nu stiu ce sa mai fac, va rog ajutor, sfaturi, orice!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ella192 a răspuns:

Fa-ti timp pentru medic! Apropo bei multa apa?