| Gexu a întrebat:

Am o birmaneza si azi cand a venit de afara am vazut ca ii lipseste o portiune de blana(cat o minge de ping-pong). Cu ce o pot da sa ii mai treaca usturimea/durerea? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MuresanVlad a răspuns:

Si eu am tot un birmanez, dar eu zis ca iti duci pisica la doctorul-veterinar, este mai sigur ca rana sa nu se infecteze. Dar daca nu, cred ca poti incerca cu ceva rivanol sau/si apa oxigenata, iar pe urma sa o pansezihappy SPER CA NU E GRAV SI sa se insanatoseasca repedehappy

P.S. Iubesc pisicilebig grin