| anonim_4396 a întrebat:

Am ambliopie la ochiul stang si vad doar primele 2 litere de la optotip, cu celalalt ochi vad bine, intrebarea este pot avea carnet de conducere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Te duci la medicul oftamolog sa te tratezi si vei putea, altfel nu.
Sanatate multa!
Te pup!

2 răspunsuri:
| Maxim_Ionut-Daniel_1992 a răspuns:

Da poti obtine carnetul de conducere, cu conditia sa mergi la medicul oftalmolog, care iti va face un test, in cazul in care te descurci cu un ochi la fel de bine ca si cum ai avea "2 ochi buni" atunci da poti sa iti iei carnetu. campul vizual se micsoreaza si trebuie sa fi mult mai atent si sa rulezi cu viteza redusawinking