| ionut_1828 a întrebat:

Am o intrebare :

Am fost operat de fimoza acum ceva vreme si cred ca mi-a fost facuta circumcizie.
Mi-a ramas o bucatica de piele care atarna in jos dedesubtul penisului este exact cred cea mai ramas din fren si nu mi-a fost taiat.
Se vede cam inestetic.

As vrea sa stiu daca aveti habar sau ati trecut prin asa ceva daca este posibil sa-mi fi gresit operatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei dupa circumcizie ramane o mic fragment din fren, fara ca asta sa aiba vreo semnificatie. Operatia ar fi fost gresita daca ar fi ramas un inel care sa "sugrume" capul penisului. Altfel, totul e absolut in regula.

| ionut_1828 explică:

Nu ma incomodeaza cu nimic asta dar este un pic inestetic cum atarna bucatica de carne care cred si eu ca este frenul.

Dar intrebarea mea este mi-a fost taiat tot frenul sau doar largit?

Daca ma uit atent se vede ca as mai avea un pic de fren largit pe partea cealalta a penisului.

| ionut_1828 explică:

Credeti ca mi s-a facut circumcizie totala sau partiala? Ca la mine glandul nu sta permanent dezvelit, se vede doar putin din el cand este in stare flasca.