| Andreea_1684 a întrebat:

am o problema... am luat la recomandarea medicului dufaston 10 zile pentru amenoree sec. menst a venit a 2 zi de la terminarea tratamentului in schimb aceasta vad ca continua, sunt aproapre 8 zile, a mai patit cineva ceva asemanator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Mergi inapoi la control, menstruatia ta dureaza prea mult.

1 răspuns:
| TaviSMURD a răspuns:

Poate fi din cauza tratamentului, Dufastonul are efect dilatant asupra acpilareleor sanguine deci in caz ca te tai sau iti provoci o leziune deschisa vei observa ca o sa curga un pic mai mult sange. In cazul de fata fiind la menst in momentul hemoragiei se suplimenteaza cu sange asta prelungindo (pe scurt peretele uterin se reface mai greut putin ) nu-ti face probleme daca ai terminat tratamentul. In cazul in care hemoragiile continua chiar si cu cantiati mici de sange ar fi bine sa consulti medicul ginecolog. Multa bafta