| Maria2058 a întrebat:

Am luat duphaston la recomandarea medicului ca sa-mi vina menstruatia dar am terminat cele 10 zile si nu mi-a venit. ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Menstra ar trebui sa apara la 2-5 zile de la intreruperea Duphastonului. Daca trec 7 zile de la ultima pastila si nu ai menstra, trebuie sa te intorci la ginecolog

| SalutBunaLarevedere a răspuns:

Medicul ti-a recomandat, deci...
Trebuie sa dai mai multe informatii(cati ani ai, daca ti-a venit pana acum, de cand a inceput sa-ti vina)... poate te pot ajuta(la inceput nu trebuie sa-ti vina regulat si dureaza cam pana la 2 ani pana se stabileste totul)