| Nimenialtul01 a întrebat:

Bună ziua, am o problema, am vârsta de 23 de ani am 75-77 kg, 185 înălțime…
De ceva timp am problema cu scaunul des, după fiecare masă merg la toaletă, chiar și de 2-3 ori pe zi, încerc să mă abțin nu pot, la muncă încerc să nu mai mănânc pentru ca mă ia stomacul și îmi vine să mă duc la toaletă. Vă rog ajutați-mă cu acest stres.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la un gastroenterolog fiindca ce ti se intampla tie nu este normal si nici sanatos, avand nevoie urgenta de investigatii medicale.

Santate multa!

| dullcat a răspuns:

Ce fel de scaun ai? E firesc sa mergi la toaleta pentru numarul 2 zilnic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici câteva cauze:
https://www.csid.ro/......-19528442/