| robert124345 a întrebat:

Buna ziua. Am o problema dentara, mai exact acum ceva timp in urma mi-a cazut maseaua pe bucatele si acu mai am doar un singur colt ramas. Problema este ca acum 2 zile a inceput sa mi se umfle gingia unde nu a mai ramas nimic si acum a inceput sa imi curga sange. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deja este infectie acolo si trebuie sa ajungi urgent la medic, sa ti-o scoata.

| doctorandus a răspuns:

Mergi la dentist daca nu vrei sa mori, ca oricum inmormantarea costa mai mult.

| johnnny123 a răspuns:

Te-ai gândit să mergi la un dentist? Zic și eu...