| plasmaticus a întrebat:

Am o saltea buna relativ noua, dar ...prin ea se pare ca se propaga foarte bine sforaitul.
Exista cumva vreo perna eficienta care sa atenueze transmisia sforaitului prin saltea la urechea celuilalt din pat? Sau o saltea subtire care sa fie pusa peste cea actuala si care sa aiba un coeficient de transmisie mai mic?

Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunetul se poate atenua cu mai multe straturi diferite puse laolalta, un strat mai moale, unul mai tare s. a. m. d.
Sforaitul se poate izola fonic cu dopuri de urechi sau cu obisnuinta.