| Koala1232 a întrebat:

am observat acum cateva zile ca partea stanga a labiilor mici este mai mare decat partea dreapta a labiilor mici, nu stiu daca este normal asa ca sunt ingrijorata putin. Vreau raspunsuri serioase

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Labiile mici nu sunt organe vitale; ele nu pompeaza sange, sa zici ca labia stanga va pompa in labia dreapta sange care nu are loc, cum ai zice de inima; nu fugi cu labiile, sa zici ca o iei inainte cu cea mare si te impiedici; practic ele nu prea au rol in organism, sunt de frumusete, iar inegale le sta foarte bine, chiar daca iubitul va avea sublerul la el, ca sa constate diferenta. La toate femeile labiile sunt inegale, mai inegale de regula decat ale tale; mai mult, TOATE organele pereche sunt inegale la om.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Normal este sa fie simetrice, dar sunt si anomalii, cand una este mai mare si alta ai mica.
Nu-ti fa probleme ca nu te afecteaza la nimic, nici macar la sex, doar este un pic inestetica.
Se poate remedia printr-o operatie estetica, daca tii musai, sa ti le faci egale pe amandoua.

| Andreeush a răspuns:

Asta nu e un motiv de îngrijorare.