| andreipopescu88 a întrebat:

Am probleme cu spatele de ceva ani dar de o saptamana abia ma pot deplasa, m-am decis sa imi fac un test rmn, azi am luat rezultatul RMN de la spital si la rezultat imi scrie " mici protruzii discale l4 si l5 survenite pe disc deshidratat". Ce inseamna asta, trebuie sa ma operez sau ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Felys a răspuns:

Insemna ca ai hernie de disc,probabil ca nu vei scapa fara operatie,din pacate nici dupa operatie nu vei mai fi un om complet vindecat,eu am o astfel de operatie si sunt extrem de senzibila la curent, la stat mult in picioare, la efort, asta e, va trebui sa te obisnuiesti cu gandul ca sanatatea ti s-a cam dus