| soriazis a întrebat:

am si eu o intrebare antibioticele de exemplu amoxacilina si gentamicina poate intarzia menstruatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aceste două antibiotice nu influențează menstra, mai degrabă este o disfuncție hormonală.
Bea ceai de crețișoară.
Pa, pa.

| soriazis explică (pentru Legiuitoarea):

De unde se ia ceai de cretisoara?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru soriazis):

Bună.
Mergi la Plafar sau farmacie.
Pa, pa.

| soriazis explică (pentru Legiuitoarea):

Si cat costa stie cineva?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru soriazis):

Bună.
Ești chiar penibilă, cât costă un ceai? Nu trece de 5 lei.
Pa, pa.

| Wolfy45 a răspuns:

Da, in schimb mai degraba motivul pentru care le iei (raceala severa, virusi etc) pot intarzia. Asteapta-te sa intarzie fara sa te panichezi deocamdata

| soriazis explică (pentru Wolfy45):

Trebuia sa imi vina luna aceasta pe 14 dar nici acum nu mi-a venit