| Gergianaaaa a întrebat:

am si eu o intrebare...mi-a prescris doamna doctor niste anticoceptionale "Karissa", știți daca sunt bune pentru chisturile ovariene? Sau se folosesc doar ca sa nu rămâi însărcinată? Cine stie mai multe informatii despre acest medicament. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Gergiana sau Georgiana cum te cheamă? In legatură cu intrebarea ta referitoare la anticonceptionale, mergi inapoi la doamna doctor si roaga o sa i ti explice ea cum se folosesc, si tu scrie pe o foaie tot ce i ti spune ea, sau citeste bine prospectul, dar cel mai bine mergi maine cu anticonceptionalele la doamna doctor, vezi ca anticonceptionalele trebuie sa le i ei zilnic la aceiasi oră ca sa aiba efect, daca uiti sa i ei intr o zi pastila atunci șansele unei sarcini sunt mari.Ce varsta ai?

| Dana2103 a răspuns:

Da,se folosesc si pentru asta