| alex951 a întrebat:

Am si eu o mare problema am partea dreapta de la torare mai bombata decat partea stanga este posibil sa fi avut rahitism cand eram mic.Ce sa fac? Simpt sa inebunes.Cand port ceva mulat sau cand trag aier tare in piept se vede deformarea, nu stiu ce sa fac..Am 18 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| delia1999 a răspuns:

Eu zic sa mergi la medic, e posibil sa ai o problema la coloana vertebrala, iar cutia toracica sa se fi intors gresit. Incearca sa stai in picioare, si lasa mainile in jos moale, si roaga pe cineva sa se uite la spatele tau, daca are o parte mai cocosata.
Ceva de genu, dar sa nu indoi genunchii : https://www.google.ro/......ps?/search