| kimokins a întrebat:

Buna ziua!
Am si eu o problema: am varicela de aprox. 5 zile si nu mi s-a incrustat nici o buba si pe de-asupra menstruatia e in plin debut...Ma mananca ingrozitor asa ca am rugat-o pe mama sa-mi ia mixtura mentolata : cat pe-aci sa lesin de usturime, mancarime si de miros(pur si simplu am picat in baie)
Dr. de familie nu raspunde la telefon... Farmacistelor nu le pasa...Surse de imbolnavire decat 1 si de acea sursa nici nu ne-am dat seama pana cand respectiva nu a facut cruste. N-am crezut ca o sa fac ca am stat cu bolnava de zona zoster in pat cand eram mai mica si n-am facut varicela si pe de-asupra am Rh negativ si cineva mi-a spus ca sunt mai putin predispusi cei cu Rh negativ la aceasta boala.
Ce tratament pot sa folosesc?(Inca o data nu mixtura ca aia dubleaza gravitatea mancarimilor)
Pot sa fac dus? (Am cautat pe net si parerile sunt impartite)
SI MAI ALES POT SA BEAU CAFEA? IMI PICA OCHII-N GURA DE NEDORMITA(din cauza mancarimilor)...nu mai suport.
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| EmaS a răspuns:

Cred ca este si spirt mentolat si crema mentolata. Poti sa bei cafea, de ce nu?