| GIGN a întrebat:

Am si eu o problema care pentru mine a inceput sa fie cam grava si din punct de vedere fizic dar mai mult psihic.Am 16 ani si in urma cu 5 luni, (dupa balul bobocilor mai exact) am inceput sa remarc ca imi apar cosuri, nimic in neregula pana atunci doar ca la cateva zile am observat "un crater" in frunte postacneic de la un cos. Am fost la dermatolog si mi s-a spus ca sufar de ACNEE SEVERA (o acnee care se manifesta prin putine cosuri dar care imi lasa semne). Nu va pot spune cat de dureros sufleteste a fost sa vad cum fata mi se "mutileaza". Eu care inainte cand vedeam un cos nu aveam nimic acum am devenit obsedat de aceste inperfectiuni doar ca o data cu timpul am reusit sa ma stapanesc si sa uit de aceste imperfectiuni dar... zilele acestea mai exact acum 3 zile m-am trezit dimineata cu niste 3 taieturi: una pe frunte, alta in obraz si una in barbie. Nu sunt niste taieturi, sunt niste semne exact ca cele cu care ne mai trezim toti dimineata si dispar dupa cateva ore dar acestea nu imi dispar. Nu sunt neaparat taieturi pur si simplu stratul de piele este putin "deranjat" iar la lumina zilei cand ma uit in oglinda mi se pare ca sunt foarte foarte mari si hidoase. Va rog frumos ajutati-ma spuneti-mi ce sa fac, ce creme sa folosesc pentru a le estompa defitiniv daca se poate. Chiar si la interventia chirurgicala m-am gandit insa intai de toate vreau sa incerc tot ce se poate incerca natural.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Veme a răspuns:

Ceva natural: gaseste-ti o iubita si fa sex cu ea din doua in doua zile, de patru ori, timp de un an. Dupa un an vei fi ca scos din ambalaj!