| Hfhaffj a întrebat:

Bună ziua. Am si eu o problemă destul de mare.De ceva timp am început să întrețin relații sexuale cu iubita mea. Am făcut o de 4 ori cred si de fiecare data cu prezervativ.Mereu am verificat prezervativul după terminarea si l am umplut cu apă sa văd dacă nu e spart și nu era. Plus ca niciodată nu m-am terminat in ea chiar dacă aveam prezervativ, am scos o. Dar de ceva timp iubita mea are stări de greață și crampe, îi vine să vomite dar nu a vomitat deloc până acum. Cam astea si faptul că e mai obosită in ultima vreme sunt singure simptome pe care le îndeplinește. Dar chestia care ne a pus pe gânduri e că după ce am făcut o ultima dată pe ea a început să o doară tare in zona vaginului și a luat o greața.Fix imediat după contact. Și a găsit un cheag de sânge când a fost la toaletă. Acum chiar nu stim ce sa facem pentru ca ea are si niste probleme. De vreun an, înainte să fie cu mine are dereglari ale menstruatiei și îi întârzie destul de mult uneori. Acum nu i-a venit de 2 luni dar noi ne am început viața sexuală de 3 săptămâni
Chiar nu stim ce sa facem pentru că noi ne am protejat super bine și nu știu cum ar putea ea să rămână însărcinată. Oare există posibilitatea?
Sau poate este de la faza cu dereglarea?
Adică ei nu ii vine ciclul, dar are momente in care o doare acolo jos de parcă i ar veni, dar nu vine, doar da impresia ca vine
Va rog cine știe să ne ajute. Eu unul cel puțin sunt super panicat.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Poate sa faca un test ca sa fie sigura. Dar din cate zici nu cred ca ar fi insarcinata daca zici ca v-ati protejat. Poate e din cauza unor dereglari hormonale.
Ar trebui sa mearga la un medic.

| Frank51 a răspuns:

Ma bucur ca mai exista oameni ca tine care se ingrijoreaza cu adevarat. Nu ca restul cu replica "m-am terminat in ea, oare ramane insarcinata?"

Stai linstit, daca folositi prezervativ nu poate sa ramana insarcinata, cel mai probabil are aceste simptome pentru ca si-a inceput viata sexuala, asa sunt femeile(asta e doar inceputul big grin).

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Si de ce nu merge la medic? Insarcinata sigur nu e.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca avea problemele astea si inainte sa faceti sex atunci nu are legatura cu asta. Desigur ca medicul stie mai bine, dar poate sa fie un sindrom premesnstrual mai sever.

| Stropdeploaie a răspuns:

DE CE Esti panicat? Ar trebui sa mergi cu ea la un cabinet ginecologic! Poate are alte probleme de sanatate! Lasati sexul si mergeti la medic! Cum ai putut sa faci sex cu ea? Atit timp cat ti a spus ca nu i-a mai venit ciclu de doua luni?

| theforceofgood a răspuns:

1.Poate are o dereglare hormonală în urma actelor sexuale.
sau
2. (nu vreau să fac mişto) tu nu ai fost singurul partener sexual al ei, poate a mai avut pe cineva în acest timp sau chiar înainte şi vrea ca să te găsească pe tine țap-ispăsitor.

| LoredanaTM a răspuns:

Iti recomand sa citesti ghidul menstruatiei creat de cei de la chilotis.
https://chilotis.com/

| vladorcolac a răspuns:

Daca zici ca ai folosit mereu prezervativ si nu ai terminat in ea nici cu prezervativ, atunci daca e gravida, inseamna ca nu ai fost singurul intre picioarele ei. Cumparati un test de sarcina, daca e gravida, pregatiti un test ADN. Altfel, trebuie sa mearga la ginecolog in caz de infectie, insa e posibil ca sa fi fost gravida cu altul apoi sa si-o traga cu tine ca sa gaseasca un fraier pe post de tata. Sau are cancer uterin.

| Gavriella a răspuns:

Nu este insarcinata.iar durerea poate fi din doua sau mai multe motive..fie este la ovulatie..si apar dureri si mici sangerari uneori..fie se apropie menstruatia. mai bine pentru confortul ei evitați anumite pozitii care ii provoc dureri! Stai linistit totul va fi ok!