| florincaseru a întrebat:

Am un baiat de5ani si este bolnav la domiciliu timp de3saptamani. Tatal poate primi concediu medical pentru ingrijirea copilului in aceasta perioada? Mentionez ca mama si tatal lucreaza in Romania.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihaela_5361 a răspuns:

Nu vad care ar fi impedimentul. Parinti sunt amindoi si cred ca se fac discriminari din punctul acesta de vedere. Trebuie sa-i cereti medicului de familie un concediu medical. Insanatosire grabnica!