| Mihai_Raul_Demeter_2000 a întrebat:

Buna ziua, am vopsit cu spray rosu o carcasa pc si mi-am pus mască normală si când am dat-o jos am avut vopsea in nas, m-am spalat in nas si am eliminat vopseaua, credeti ca este periculos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu e periculos mai ales ca ai avut masca, bine mastile pentru vopsit sunt profesionale mai scumpe si filtreaza mult mai bine particulele decat o masca de asta chirurgicala de unica folosinta, dar decat deloc... ai procedat bine.
Stai fara griji nu ai patit nimic, gandeste-te ca vopsitorii profesionisti sunt expusi in fiecare zi cu sau fara masca, multi prin serviceuri auto nici numai pun masca din ce am vazut, acolo e pericol.
Pe viitor cand mai vopsesti ceva pe langa folosirea mastii, sa vopsesti intr-un spatiu deschis de preferat afara in aer.

| Catrice a răspuns:

Sigur no ajuns pan an creеr?

| Țoglă a răspuns:

Nu.

| yooshi a răspuns:

Nu, stai linistit!