| pisi1793 a întrebat:

As avea si eu nevoie de niste subiecte pentru absolvirea scolii postliceale, la asistentii medicali generalisti.Am examen in august si am inteles ca sunt 100 de intrebari grila.Nu gasesc nicio proba scrisa din anii trecuti, vreau sa imi fac o idee cum sunt structurate si etc.Dau funda, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mdany a răspuns:

De obicei la orice postliceal sanitar se da examen la sfarsit, nu grile.Sincer nici nu am auzit de un asa tip de examen. Intreaba-ti colegii sau persoanele care au terminat la voi.