| alesia0masche0gabriel a întrebat:

Bună ziua, aș vrea să știu dacă vaccinul de 14 ani se poate face și nevirgină deoarece am o prietenă care nu mai este și mama ei a intrebat-o daca mai e deoarece medicul de familie recomanda acesta sa fie făcut doar când este virgină, nu știu ce se poate întâmpla dacă nu mai este și vreau să știu dacă e ok sau nu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vorbesti de vaccinul DTP? Sau cum s-o aburești pe mamă-ta in povestea cu (non)virginitatea ta?

| lpavel a răspuns:

Binenteles ca e OK, vaccinul cu virginitatea nu au nici cea mai mica legatura! Acel medic nu a zis asa ceva, probabil maica-sa i-a zis ca sa o sperie sa nu-si inceapa viata sexuala atat de devreme si are dreptate!

| LisaJulie a răspuns:

Da e în regula!

| AlexCriss2000 a răspuns:

Da, se poate!

| ok1345 a răspuns:

Daca asa a zis medicul, sa zica adevarul, si sincer pierderea virginatii e un lucru important, nu ala bala portocala.Eu iti recomand macar tie sa ramai desteapta si cu suflet curat.Nu e important pentru vaccin ci pentru tine si viitorul iubit care s-a aratat serios pe o perioada lungaaaa de timp si cu care este 100% sigura ca ramai.