| o0DarKneSs0o a întrebat:

Bună ziua, când am fost mic mi-am rupt umărul, adică osul și humerus. Am fost operat și mi s-a pus o tijă în os. După operație am purtat ghips cam o lună cred și acea tija trebuia scoasă la o lună. Mama m-a luat din spital și nu s-a uitat pe biletul de ieșire. Tija am avut-o de vreo 13 ani in mână, ieri m-am operat din nou și mi-au scos-o. Acum mă doare foarte tare umărul și îl mișc foarte greu. Îmi puteți spune cât de repede se va vindeca și ce trebuie să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu putem, ca nu suntem medici. Intreaba un ortoped.

| Gândesclarece a răspuns:

Vorbește cu un doctor dragul meu.