| rapa a întrebat:

ce boli se pot transmite prin sarut si sex oral?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| intensivemania a răspuns:

@Alyceee = Raspuns foarte bun.
Ca si boli venerice ca sa iti faci idee si ca sa te documentezi iti voi exemplifica cateva : chlamydia, gonoreea, herpesul genital, HIV, virusul papiloma uman (HPV), sifilis, infectii vaginale fungice, uretrita negonococica (NGU), candida.
Iar prin sarut se pot lua de la virusuri ce pot duce de la pneumonii pana la HIV.
Sarutul si sexul oral : trebuie sa cunosti persoana foarte bine.NU va lasa-ti dusi de val. Trebuie sa renuntati la orice persoana care are deficiente in ingrijire.

| rapa explică:

Ma faci sa ma razgandesclaughing)

| rapa explică:

Multumesc mult la toata lumea

| Alyceee a răspuns:

Sarutul nu poate intra in aceeasi categorie cu sexul oral. De la sex oral poti primi numeroase boli venerice, pe cand de la sarut poti capata doar unele afte, microbi si herpes.

| utzzzudead a răspuns:

Dragostea)))