| banzicarul a întrebat:

Se pot transmite boli prin sex oral?

Răspuns Câştigător
| constantyna a răspuns:

Toate bolile cu transmitere sexuala, dar si orice boala infectioasa orala(cu streptococi, stafilococi, etc), plus imbolnavirea sufletului(pacatul gomoriei).

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, absolut orice boala cu transmitere sexuala. Pentru unele (sifilis) transmiterea este la fel de mare ca pentru contactele sexuale normale. Pentru altele (HIV), transmiterea este mai mica (maxim 9%).

Abh
| Abh a răspuns:

Toate bolile cu transmitere sexuala se pot transmite prin sex oral, asa ca ai grija.

| Ixchel a răspuns:

Da: Sifilisul, Gonoreea, Chlamidia, Sancrul moale, Hepatita B, Sida sunt cateva din bolile pe care pot fi transmise prin sexul oral.

| PinkY a răspuns:

Virusul papiploma uman, cel responsabil de cancerul de col uterin, poate fi contactat prin orice fel de contact, chiar si prin simpla atingere a organelor sexuale. Deci, da, se pot transmite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dar ai grija