| Liviu321 a întrebat:

Ce credeti ca e util pentru parul cu aspect de greu? Dupa ce imi usuc parul sta eletrizat, chiar si dupa ce ma pieptan si pe deasupra este tare parca ar fi sarma. Asa patesc cam 24 de ore. Am parul scurt si ma spal cam de 2-3 ori pe saptamana pe cap. Aveti vreo sugestie? Am ineles ca pentru parul aspru exista un ulei de numai stiu ce care scapa parul de acest aspect.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Cosmin4Fit a răspuns:

Hmm... nu stiu ce sa spun. Sincer, parerea mea este ca ar trebui sa te speli ceva mai rar pe cap daca parul tau e foarte uscat. Il usuci mai mult. Ori asta, ori incearca sa te speli fara sampon. Schimba samponul si foloseste un balsam.

Ia-ti un feon cu ionizator. Ajuta sa nu ti se mai electrizeze parul asa tare, dar oricum, se va incarca static. Alta problema poate fi umiditatea foarte redusa la tine in apartament.

Incearca niste balsam, dupa dus, il aplici il lasi o perioada de 5-10 min sa intre in par si dupa clatesti. happy