| sd a întrebat:

Buna ZIua, de ceva timp am Dureri de cap groaznice, si oboseala cronica, mentionez ca am stat in ultimele 2 luni in jur de 10-12 ore pe Calculator, acum am niste senzatii foarte urate, am o stare generala proasta parca nu mai sunt eu, sunt amortit cu totul, fara chef, parca nici nu-mi mai simt corpul, nu pot sa dorm mai mult de ora 7-8! chiar daca ma culc sa zic la 1-2 in speranta ca ma trezesc mai tarziu, am cearcane uriase, am tulburari de concentrare si de gandire, o stre de oboseala si detasare de propria persoana, am dificultati mari de memorie, parca nu-mi mai pot aduce aminte mai nimic din trecut, uit si ce am facut ieri, alaltaieri c 3-4 zile in urma uit complet, initial am crezut ca este o boala psihica,,, deoarece ma potrivesc perfect la tulburarea de depersonalizare, ma potrivesc ca simptome si la tumoae cerebrala deoarece am migrene puternice, oboseala excesiva si in cazul unei eventuale tumori si aceasta tulburare de personalizare este posibila, nu mai stiu ce sa fac...simt ca nu mai sunt eu, nu pot sa gandesc clar, nu pot sa constientizez posibil sa fie oboseala stress? sau chiar am ceva psihic sau fizic? nu am auzit pe nimeni sa aiba asemenea senzatii de la o simpla oboseala.multumesc anticipat pentru raspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pune intrebarea ta pe :
http://www.sfatulmedicului.ro/consulta-medicul

| DeyCj a răspuns:

Poate fi de la statul la calculator. Ce îi drept ai cam exagerat cu computer-ul. Ce ii prea mult strică. încearcă să ieşi pe la o plimbare să te mai uiţi la TV să ieşi cu prietenii, etc şi va trece.

| ikram a răspuns:

Da pot sa le cauzeze, incearca sa iei niste vitamine si magneziu, si mergi la un doctor la consult, eventual si la un oftalmolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice dependenta dauneaza, incearca sa-ti umpli viata si cu altceva.

| sd explică:

Da multumes cpentru raspunsuri, inteleg, dar poate oboseala si stresul sa cauzeze si aceste simptome...cum ca nu as mai fii eu? si aceste dificultati de gandire si pierderi de memorie?

| sd explică:

Am fost la doctor la neurolog, la intern, si la doctorul de familie, mi-au zis ca sunt putin deshidratat in rest nimic.sunt perfect sanatos... dar mie tot imi vine greu sa cred ca e de la oboseala