| elizaromanov a întrebat:

Bună ziua! De o luna si ceva simt ca am probleme de vedere.
De câteva zile ma dor ochii dacă citesc mai mult de o ora sau dacă stau mai mult de 30 de min pe telefon. Am si dureri de cap si uneori am ochii obosiți si umflați.
Credeți ca as putea avea o problema de vedere?
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Te încurajez să mergi la medicul de familie și eventual la un medic oftalmolog și să le comunici simptomele descrise mai sus, e posibil să fie de la ochi problema dar există posibilitatea să fie și o altă cauză, decât să îți riști sănătatea luând un diagnostic de pe acest site mai bine optează pentru un diagnostic din partea cuiva cu experiență în domeniul medical.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, problema ta este foarte intalnita la toti care pierd vreema pe telefon. Se poate corecta usor: eliminand efectiv telefonuls i uitatul la el.
Daca ai de invatat, atunci telefonul trebuiesa nu mai exista in viata ta, deloc, ca-i mai importants ainveti in loc sa-ti strici vederea pe lucuri inutile.

| AAme23 a răspuns:

Bineînțeles. Probabil e de ceva timp si tu abia acum o simti. Fugi la un consult oftalmologic, nu pierzi nimic, din potriva, poate reușești sa corectezi lentilele in cazul in care ai ceva problemute!