| pjr a întrebat:

Ieri seara am fost cu pritenii in camin si am beut o bere si un pahar de wisky..simteam ca ma arde si imi ia foc fata. Ma duc in baie si ma uit in oglinda..eram rosu de numa, aveam pete mici rosii pe fata (doar pe fata, pe burta si maini nu aveam nimic) si ochii imi erau extrem de rosii. Am stat jumatate de ora fara sa consum si incepuse sa imi dispara aceste simptome. Am zis sa mai consum un pahar sa vad daca era alergie sau ceva..am continuat si am mai beut, dar nu au mai aparut aceste simptome si nici dimineata nu aveam nimic..mentionez ca am mai beut si nu am mai patit asa ceva..acum o saptamana iar am beut, dar nu am avut nimic. Am varsta de 19 ani. oare de la ce ar putea sa fie aceste simptome?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Eu zic sa bei mai putin. Vad ca organismului tau nu-i place asemenea tarie.

| pjr explică:

Aa..si uitasem sa mentionez ca venele de la cap imi erau foarte umflate.

| pjr explică:

Nu era expirata si nici nu luasem medicament. ultimul medicament luat a fost paracetamol, dar l-am luat inainte cu o zi sa se intample asta..pana acuma nu am mai patit..ar putea fi vreo reactie a ficatului?

| DevilSpy a răspuns:

Poate era expirata bautura pe care ai consumato uitate pe ambalaj
Sau ai luat un medicament si impreuna cu alcolul ti-a facut acele efecte

| DianaCraciun a răspuns:

Chiar nu stiu...se dovedeste ca daca bei alcool cu pofta(repede) iti apar aceste simptome...Acum,na,eu asa am inteles de la doctori si nu stiu cum sa te ajut decat asa.