| Lolly15 a întrebat:

Alaltaieri dimineata, mi-au aparut niste pete micute pe maini... Am mai stat jumatate de ora si mi-au aparut si pe brate si cateva pete rosii pe spate si pe burta ..Am 13 ani ...Sunt niste pete roz-spre rosu! Uneori le am doar pe maini, alteori dispar complet. Daca ma scarpin ma mananca rau. Ce poate fi? Maine ma duc la doctor. Mentionez ca ieri cand am fost afara nu am avut. Iar cand am intrat in casa peste 2 ore si ceva mi-au aparut din nou pe brate. Nu stiu ce sunt aceste pete? Maine ma voi duce la doctor, va rog frumos sa imi spuneti ce pot fi? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lauriss86 a răspuns:

Ori e varsat ori e vreo alergie la ceva ce poate ai mancat sau mai degraba la detergent ceva daca iti apare si iti dispare, ai grija si cu ce te imbraci. du-te la doctor si el o sa stie cauza.sanatate!

10 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Poate ai rubeola.

| raducanumihaela a răspuns:

Ai rubeola. Am avut si eu acum 2 saptamani. Nu trebuie sa iesi din casa o saptamana

| CreierSupersonic a răspuns:

Poate fi toxinfectie alimentara sau ai facut rost de rubeola(acum e epidemie)

| euana05 a răspuns:

S-ar putea sa fie o alergie. din cate stiu eu asa se intampla. Oricum nu te panica fiindca doctorul va sti ce sa faci. Repet 99. 9 la suta, dupa parerea mea e o alergie nevinovata. Funda?

| Amiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Poate ai facut alergie la ceva. mancare, prafthinking

| Lolly15 explică:

Am fost la doctor si mi-a spus ca poate fi de la vant si de la soare... In orice caz mi-a spus ca nu e varsat de vant[rubeola]! Sora mea a avut anul trecut alergie la soare sad! Si asa se manifesta. Momentan nu mi-au mai aparut petele dar ma mananca mainile! Adica, imi vine sa ma scarpin intr-una pe maini straight face. Dar mi-a mai spus doctorita ca daca mai apar sa ma prezint la doctor ca sa vada ce am. Fiindca eu cand m-am prezentat la consultatie petele disparusera complet. Nu au mai aparut dar repet ca am mancarimi pe suprafata mainilor! Multumesc pentru opinii si sfaturi! Daca mai este ceva o sa va spun happy. Multumesc mult!

| elenuta909090 a răspuns:

Poate fi varsat de vant

| sweetdollbeautifulgirl a răspuns:

Poatei bola de la pisici

| Lolly15 explică (pentru sweetdollbeautifulgirl):

Nu mai am pisici happy. Adica mai am una, dar nu am avut contact cu ea, nu intra in casa!

| Mykkky a răspuns:

Daca ai fost afara inseamna ca ai luat varsat de vant..am avut si eu