| alex167535 a întrebat:

ma numesc Alex am 16 ani si am o problema cu pumnu'. Mai acum cateva luni am dat cu pumnul cu toata forta in perete..si mi s-a deplasat osul in spate...iar acum daca dau oricat de incet cu pumnul ma doare.Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Acum nu prea mai ai ce face.Trebuia atunci cand ai dat prima data.Dar cred ca din mandrie nu ai fost la un medic.Si nu inteleg? De ce trebuie sa dai cu pumnul? Ca sa fii mare?

| OoBunnyoO a răspuns:

Du-te la doctor. Nu ai ce sa-i faci singur. Data viitoare sa inveti sa nu mai dai cu pumnii in pereti. Realitatea nu este ca filmele americane, in care te lovesti de toti peretii si abia ai o zgarietura.

| SimonaCristina a răspuns:

Fa o radiografie a pumnului...

| Doramcpooc a răspuns:

Buna ziua Alex! Încantata de cunostinta, eu sunt Mariana. Si eu am 16 ani. Tiai rupt mana copile, du-te la doctor sau ia vitamina c. La revedere, Alex!