| bt95mrn a întrebat:

ma poate ajuta cineva cu un tratament, natural, sau de la farmacie, ca sa pot scapa de cicatrici?
Am avut un accident si ranile s au vindecat, dar am ramas cu semnele alea roz. nu pot sa fac cumva sa isi schimbe culoarea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

SCAGEL vindeca cicatricile noi sau vechi provocate de:

* Acnee
* Arsuri
* Interventii chirurgicale
* Accidente
* Dermabraziune
* Hiper-pigmentare
Mai multe detalii aici: http://www.i-medic.ro/articole/tratament-pentru-cicatrici-scagel

Răspuns utilizator avertizat
| RoxanaStan00 a răspuns:

Eu am folosit un tratament natural, pentru cicatrici. Mi-au ramas foarte multe si iti recomand sa cauti un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E. Rezultate au fost peste asteptari, mi-a vindecat tare bine zona.