| anonim_4396 a întrebat:

BUNA ZIUA, multi farmacisti sustin ca noul moldamin aparat in farmacii dupa ce a reluata productia cu acest antibiotic de catre antibiotice Iasi este mult mai putin dureros decat vechiul moldamin care se fabrica inainte de oprirea productiei deoarece este putin modificata structura substantelor adaugate la substanta de baza, a facut cineva recent moldamin in ultimele luni si poate confirma acest lucru? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Noul moldamin, ca si noul antinevralgic, sau noul... ce o mai fi, nu mai are aceeasi compozitie ca vechiul. Dupa cum singur(a) spui. La antinevralgic de exemplu, nu mai este nici substanta de baza!
Nu conteaza cat de dureros este, ci sa-si faca efectul. Daca este un paracetamol injectabil... degeaba ne pacalim. Si daca este un antibiotic, nu se da fara reteta.

| PopescuJennifer a răspuns:

Da, am facut eu si intr-adevar doare mai putin. Deci curaj si bafta happy