| chiftelutacrocanta a întrebat:

Buna ziua oameni buni sunt baiat am 21 de ani, 123 de kilograme si 1.80 m sunt inalt dar am burta si grasime.
vreau tare mult sa slabesc pana la 72 de kilograme adica sa am o greutatea ideala.
Inainte de a slabi as vrea sa-mi recomandati o cura sanatoasa de detoxifiere.As vrea daca se poate sa-mi spuneti SI ce sa mananc la mic dejun la pranz si la cina.Un orar DE 3 ZILE spre exemplu(mic dejun:salata pranz: carne de pui cina: banane si mere)as vrea sa-mi spuneti si durata curei de detoxifiere(3 zile 5 zile etc.)Dupa acea as dori si o dieta de slabire bazata pe alimente sanatoase legume si fructe tot intr-un format de orar si durata dietei. tare mult as vrea ca cineva tot in situatia mea sa ma sustina.M-am saturat sa car dupa mine zilnic 50 de kilograme in plus si sa fiu predispus la boli si alte chestii..doamne fereste DAU FUNDA ...va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Armenianeek a răspuns:

Sora mea a avut aceeasi problema si a urmat o dieta foarte usuara: mananci ce vrei dar in cantitati foarte mici + in fiecare dimineata si seara alergat o ora
Inainte s-o incepi te sfatuiesc ca o saptamana sa mananci mancare usoara gen peste, cartofi fierti. La micul dejun ii faceam rosii taiate cu branza si peste o ora o cana cu ceai.
Sper ca te-am ajutat si succes, pusi :*