| CriminalBoy a întrebat:

Salut TPU... Stiti cumva o cura de slabire in care nu trebuie sa renunt la mic dejun, pranz si cina?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ziua 1:

Micul dejun constă în două mere. Acestea trebuie mâncate pe stomacul gol. Tot la prima masă a zilei este indicat să beţi apa. Fresh-ul de mere nu are ce căuta la această masă a zilei. Persoanele care obişnuiesc să bea cafea la prima oră a dimineţii vor opta pentru o ceaşcă mică înlocuind zahărul cu miere sau lapte.

La masa de prânz este indicat să mâncaţi un măr proaspăt şi 150 de grame de carne de pui. Carnea de pui se va mânca fiartă, nu prăjită sau făcută la grătar. După masa de pânz se recomandă şi un pahar de apă.

Cina constă într-un măr şi o salată de legume.

Ziua 2:

La micul dejun se vor mânca două mere.

La pânz este indicat un măr şi o salată de morcovi cu salată verde, brânză slabă şi o roşie.

La cină se recomandă două mere şi 150 de grame de peşte la grătar sau la cuptor. Peştele va fi mâncat simplu, fără garnitură.

Ziua 3:

La micul dejun se va servi un măr şi un sandwich, care va conţine o felie de pâine integrală, brânză slabă, o felie de pastramă şi o roşie

Pentru masa de prânz se recomandă un măr şi o salată de legume: roşii, castraveţi, ardei, morcovi, porumb şi ceapă.

La masa de seară se vor mânca două mere.

Ziua 4:

La micul dejun veţi mânca un măr şi două felii de pâine integrală cu unt.

Prânzul presupune să mâncaţi un măr şi o salată cu ton, în care veţi mai pune salata verde, porumb, roşie şi ceapă.

Cina constă într-un măr şi 150 de grame de piept de pui la grătar sau fiert.

Ziua 5:

La micul dejun se recomandă un măr şi un bol de lapte cu cereale integrale.

La prânz veţi mânca un mpr şi peşte la cuptor, la care veţi asezona legume.

Cina constă în două mere.

Ziua 6:

La micul dejun este indicat să mâncaţi un măr, un ou fiert şi o felie de pâine integrală.

Pranzul constă într-un măr, 150 de grame de pui fiert cu legume la cuptor. Puteţi opta pentru ardei, dovlecei, morcovi şi ceapă.

La cină se recomandă două mere.

Ziua 7:

La mic dejun este indicat să mâncaţi un mar şi un sandwich făcut dintr-o felie de pâine integrală, brânză slabă în grăsimi, o felie de pastramă şi o roşie.

Pranzul constă într-un un măr şi o salată de legume cu câteva cubuleţe de carne fiartă.

Cina presupune să mâncaţi un măr şi o salată cu ton, zeamă de lămâie, porumb, salată verde şi ceapă.

În a doua săptămână se vor respecta aceleaşi reguli.

2 răspunsuri:
| YONTU a răspuns:

Salut!
Pentru o cura de slabire fara sa renunti la cele 3 mese te sfatuiesc sa renunti la paine (sa nu mai mananci paine)!

| Puffulets a răspuns:

In nici o cura de slabire nu trebuie sa renunti la cele 3 mese principale ale zilei. Este foarte important micul dejun, luat la o ora adecvata, pranzul la fel respectiv cina. Trebuie sa mananci cate putin nu sa abuzezi de mancare si trebuie sa mananci incet pentru ca in felul acesta te vei simti mai satul. Trebuie sa nu mai consumi paine alba. Poti folosi paine neagra. ainea alba ingrasa la fel si sucurile acidulate, mai bine iti prepari tu un suc acasa din fructe. Trebuie sa renunti la dulciuri, inghetata, si produse de cofetarie pentru ca contin foarte mult zahar. nu zice nimeni sa nu mananci dar nu foarte multe, una pe zi este de ajuns. Fa mult sport: exercitii fizice, plimbate cu rolele, bicicleta, joaca fotbal, mergi la sala. Trebuie sa consumi fructe si legume pentru ca sunt foarte sanatoase si au multe vitamine. Nu incerca sa te infometezi pentru ca nu rezolvi nimic. Bafta!kiss Si sper ca te-am ajutat:d