| lorelai_8139 a întrebat:

Buna ziua!

Pentru o operatie de tumora esofagiana (cel mai probabil leiomiom, de 8-9 cm, care se afla in contact cu organele vitale) ce recomandati, Clujul (Chirurgie III) sau Bucurestiul (Fundeni)?
Imi puteti recomanda un medic chirurg de la Fundeni bun si specializat pe chirurgia tumorilor esofagiene?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Laur
| Laur a răspuns:

Chirurgie toracica se face cu succes si la Institutul Inimii din Cluj, as recomanda mai degraba decat Chirurgie 3.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Eu zic mai bine Fundeni acolo e cu tumorile etc