| SlenderMan299 a întrebat:

Bună ziua! Pentru o posibilă epididimită, trebuie să consult medicul urolog sau cel dermato-venerolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa i ti dea trimitere si il poti intreba pe medic unde ar fi bine sa mergi la urolog sau la dermato, si vezi ce zice domnul doctor.

| Floridori a răspuns:

Mergi la medicul urolog.In primul rand pentru ca nu esti sigur de problema si diagnosticul este doar banuit de tine.
In al doilea rand, daca este vorba de epididimita, cel mai probabil iti vor fi, oricum, recomandate analize pentru a stabili daca o BTS a fost cauza sau este vorba despre o alta infectie bacteriana.