| IDoNotKnow a întrebat:

Peste fix o saptamana o sa plec la mare si trebuie sa fac ceva pentru a-mi amana menstruatia. Am auzit ca daca ma scald in apa rece se amana. Dar exista riscuri? Sau imi puteti spune cum sa o aman natural? Precizez ca sunt virgina si nu iau anticonceptionale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu ai cum sa amani menstruatia.

| Athée a răspuns:

Nu poti amana menstruatia, dar poti s-o faci sa iti vina mai rapid, stiu ca imi zicea mama. Dar eu nu stiu exact.