| Radandam a întrebat:

Poate o sa sune a intrebare stupida,dar in pauza ma ia un coleg de gât eu fiind cu spatele la el(in gluma, nu inteleg ce gluma a fost, in fine.) si mi-a trosnit spatele si s-a auzit tare atunci... Dupa 2 ore de la acea faza, am dureri usoare de spate sau mai bine zis un disconfort, pot sa merg, in fine...Credeti ca poate fi ceva grav? Sa ma masez cu o crema pe zona spatelui? Voua vi s-a intamplat ceva asemanator? Va rog sa imi raspundeti.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Ca sa stai complet linistit, mergi la un medic. Sau asteapta cateva zile, ar trebui sa dispara durerea. Daca nu dispare mergi neaparat la un medic... poate ai ceva deplasat, nu e de glumit cu coloana. Iar colegului... i-as zice sau face vreo 2.

| FreddieM a răspuns:

Zi-i colegului ca te doare rau spatele in urma,, agresiunii in gluma" si ca-l raportezi pentru,, vatamare corporala".
Chiar daca nu o faci, vezi cum reactioneaza.
Ca raspuns, eu am patit la fel, dar in urma ridicarii unei sarcini grele, mi-a trosnit ceva pe coloana, m-a durut rau de tot. Aparent a trecut durerea, dar dupa ani de zile am descoperit ca am hernie discala la doua discuri. Cauza a fost bineinteles acea inconstienta de moment.
Poate nu ai nimic, dar n-ar fi rau sa consulti un medic. Du-te imediat la urgente cat e proaspata si plange-te ca te doare rau. Asa afli imediat raspunsul.
Succes

| Swae a răspuns:

In locul tau i-as rupe spatele colegului tau pe bune si m-as duce la un doctor ceva, mi-as face un masaj, etc.

| idkkkkkk a răspuns:

Du te la doctor si zii colegului ca nu asa se glumeste...